Kai norisi gurmaniško skonio: kaip neįprastą mėsos marinatą paruošti namuose?

Kai norisi gurmaniško skonio: kaip neįprastą mėsos marinatą paruošti namuose?

Laiko taupymas ir skirtingų skonio poreikių patenkinimas – pagrindiniai uždaviniai, su kuriais turi susidoroti gamintojai, kad įtiktų reikliam vartotojui ir mėgėjui suktis virtuvėje.

Specialistų teigimu, smarkiai augančią maisto įvairovę įrodo skaičiai – per 40 metų Lietuvoje vien vištienos produktų pasiūla išaugo iš vos kelių iki 300 skirtingų produktų. Virtuvės šefės Aldonos Gečienės teigimu, šiuo metu tendencijos palankios specifinėms mėsos dalims, jų estetiniam pateikimui bei augalinės kilmės marinatams.

„Tarp populiariausiųjų mėsos rūšių galima įvardyti vištienos filė, nors vasarą padaugėja besirenkančių sparnelius, blauzdeles, petelius ir kitas ant grilio greitai iškepančias dalis, – sako A. Gečienė. – Kuo daugiau išpjaustytas mėsos gabalėlis – tuo mažiau kremzlių bei kitų, dažniausiai išmetamų, dalių, be to, į mažesnį gabalėlį geriau įsigeria marinatas. Sveikos gyvensenos bumas neaplenkė ir marinatų – žmonės pirmenybę teikia žolelių prieskoniams: česnakui, imbierui, čiobreliui, bazilikui, kmynams ar peletrūnui.“

Pasak virtuvės šefės, lietuviai pamėgo gurmaniškų skonių marinatus, kuriuose dominuoja žolelių bei įvairių uogų skoniai, tad šį sezoną majonezo, alaus ar kitus prieš kelerius metus populiarius marinatus išstūmė ne tik žalumynai, bet ir vaisiai bei daržovės.

Atsižvelgus į pokyčius tendencijose, produktų kūrimą į savo rankas perėmė ir technologai bei kulinarijos specialistai, kurie iki smulkmenų apgalvoja, kaip paruošti mėsą, kad ji būtų skani, o gamybos procesas lengvas bei paprastas. Jų darbas – parinkti kiekvienai mėsos rūšiai labiausiai tinkančius prieskonių derinius, pavyzdžiui, jei ruošiama vištienos filė – naudojamas aliejinis marinatas ir mažai druskos, kuri labai sausina paukštieną. Paruoštų vartoti gaminių etiketėse galima pastebėti, kad sudėtyje yra vandens – paukštiena juo papildoma tam, kad mėsa pilnai įgertų prieskonių skonius, iškepusi išliktų sultinga ir minkšta.

Gaminame gurmaniškai (nuotr. Organizatorių)

3 netikėti vištienos marinatai, kurie nustebins Jūsų svečius:

  • Vištienos gabalėlius gausiai apibarstykite tarkuotu imbieru ir džiovintų Provanso žolių mišiniu. Tuomet apšlakstykite šviežių apelsinų bei konservuotų svarainių sultimis, užlašinkite šiek tiek aliejaus. Tada mėsą vos suspauskite, kadangi skystis vištieną turi vos semti.
  • Plaktuvu sutrinkite 2 saujas šviežių mėlynių ir sumaišykite jas su baltuoju sausu vynu, kad gautumėte košelę. Šią masę sukrėskite ant pasirinktais prieskoniais įtrintos vištienos, dar kartelį mėsą pamaigykite švariomis rankomis.
  • Saują šviežių smulkintų čiobrelių mediniu šaukštu sumaišykite su 2 šaukštais skysto medaus. Tada įpilkite kelis šaukštus aliejaus ir tiek pat greipfrutų sulčių, įberkite maltų juodųjų pipirų ir druskos pagal skonį bei gerai viską išmaišykite.