Piknikas – pramoga, norintiems neišlaidauti

Piknikas – pramoga, norintiems neišlaidauti

Nėra nieko geriau nei iškyla gamtoje saulėtą vasaros dieną. O jų gali būti pačių įvairiausių: nuo gimtadienio pikniko su šeima ir draugais iki romantiško pikniko dviese arba svajingos iškylos su knyga.

1. Planavimas – svarbu.

Prieš keliaudami iškylauti, pasidarykite daiktų, kuriuos norite paimti sąrašą. Tokį pat sąrašą užpildykite ir prieš eidami į parduotuvę apsipirkti iškylai. Taip būsite tikri, kad nieko nepamiršote, o taip pat – nepasiėmėte visko per daug ir tokiu būdu sutaupėte.

2. Į pikniką – pėstute arba dviračiu.

Žingsniuodami pėstute ar važiuodami dviračiu ne tik sutaupysite (juk nereikės važiuoti mašina), bet ir pasportuosite. Be abejonės, jeigu į pikniko vietą keliaujate ne mašina, venkite imti sunkiai sveriančius produktus ir daiktus. Verčiau gerai apgalvokite kiekvieno daikto reikalingumą ir vietoje sunkesnių stenkitės rinktis lengvesnius.

3. Pledas – pramogoms ir vaišėms.

Pasiimkite didelį, geriausia – drėgmės nepraleidžiantį – pledą. Jis bus ne tik jūsų pikniko „stalas“, tačiau ir poilsio, pramogų vieta.

4. Pusė pikniko sėkmės – tinkama vieta.

Piknikui pasirinkite ramią vietą, geriausia – netoli vandens. Tai gali būti ir miesto parkas, ir ežero pakrantė, ir jūsų namų ar sodo terasa.

5. Nepersistenkite rinkdamiesi valgius.

Kartais geriau vienas pagrindinis patiekalas ir keli užkandžiai nei begalė visokiausių patiekalų. Tad visuomet gerai apgalvokite, ar tikrai viską, ką pasiėmėte su savimi, suspėsite suvalgyti.

6. Maisto produktus rinkitės atsakingai ir protingai.

Venkite imti oro temperatūrai reiklių maisto produktų, kurie greitai genda ar praranda savo „prekinę išvaizdą“. Taip pat peržvelkite akcijas ir specialius pasiūlymus parduotuvėje, kurie padės sutaupyti.

7. „Namų darbai“ – prieš pikniką.

Jei įmanoma, produktus, tokius kaip pomidorai, kitos daržovės ar mėsos kumpelis, supjaustykite dar namie. Taip jums nereikės imtis su savimi visos virtuvėje esančios pjaustymo amunicijos.

8. Puikiai savijautai.

Piknikui geriau rinkitės neypatingai riebius produktus ir patiekalus – taip jausitės energingesni. Taip pat – nepamirškite pasiimti vaisių ir daržovių.

9. Visi maisto produktai – ant jūsų pikniko „stalo“.

Visus maisto produktus išdėliokite ant pikniko pledo vienu metu. Leiskite susirinkusiems laisvai ir netrukdomai atrasti skonius, o patys išsilaisvinkite nuo šeimininkavimo darbų.

10. Pikniko pramogos ir užsiėmimai.

Vieniems piknike patinka viskuo rūpintis ir organizuoti, kol kitiems – tiesiog plepėti, skaityti knygą ar žaisti stalo žaidimus. Tad pagalvokite, ką norėsite veikti pikniko metu ir pasirūpinkite reikiamomis priemonėmis.

Vykdami iškylauti nepamirškite pasiimti šių daiktų:

1. Pledas – jūsų pikniko oazei sukurti.

2. Kepsninė arba šašlykinė – jei norėsite ką nors pačirškinti.

3. Vienkartiniai indai – įpilti sultims, įdėti užkandžiams.

4. Popieriniai rankšluosčiai – rankoms nusivalyti

5. Priemonė nuo uodų – nepamainomas atributas keliaujant į gamtą.

6. Šiukšlių maišai – juk pikniko vietą palikti turėsite būtent tokią, kokią ir radote.