Lietuvoje žada tropinio karščio bangą

Lietuvoje žada tropinio karščio bangą

Nepatikėsite, kas slepiasi po Antarktidos ledu Nors vasara jau eina į pabaigą, karšti orai trauktis dar neketina. Savaitgalį sulauksime +30 laipsnių karščio, o dėl Lietuvai būdingos drėgmės, jausimės lyg būtų ir dar daugiau. Tiesa pajūris šilumos gaus labai saikingai.

Šiandien Lietuvoje bus nepastoviai debesuota. Vakariniuose bei šiauriniuose rajonuose vietomis trumpai palis. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra Vakarų Lietuvoje 19–24, šalies rytuose 25-28 laipsniai. Artimiausią naktį lyti neturėtų, bus giedri arba lengvai debesuoti orai. Temperatūra kris iki 11–14 laipsnių šilumos. Orų padėtis leis džiaugtis žvaigždėtu dangumi.

Penktadienio dieną bus karšta. Kaune ir Vilniuje kais iki 27–29 laipsnių, pajūryje iki +24 laipsnių, Šiauliuose ir Panevėžyje iki +25 – 26 laipsnių.

Tiesa, gaivos dieną turėtų suteikti lietus, kuris praslinks beveik visur. Rytinėje Lietuvos dalyje griaudės perkūnija.

Šeštadienį karštis nesitrauks

Šeštadienio naktį palis nebent pajūryje ir sostinėje, naktis bus labai šilta. Vės iki +18 – 16 laipsnių.

Dieną daug kur numatomi trumpi lietūs, tačiau ir saulė gerokai pakaitins. Vilniuje ir Kaune bus iki +30 laipsnių, pietiniuose rajonuose karščio bus ir dar daugiau, pajūryje iki +20 laipsnių, kitur +25 – 26 laipsniai. Tad vasara dar tikrai nesitraukia.

Sekmadienį karštis ims slūgti

Sekmadienio naktį daug kur praslinks trumpi vasariški lietūs. Vilniuje temperatūra kris iki +14 laipsnių, Kaune iki +15 laipsnių, pajūryje iki +16 laipsnių.

Dieną taip pat prognozuojami krituliai, tačiau jie taip pat bus nestiprūs, truks trumpai. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje šils iki +19 laipsnių, pajūryje ir Šiauliuose iki +18 laipsnių.

Kitą savaitę orai bus vidutiniški

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje bus apie + 18 – 22 laipsniai šilumos. Taip pat galimi trumpi lietūs, bet ir saulutė palepins. Naktimis bus + 13 -15 laipsnių.

Vandens telkinių temperatūra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiomis dienomis įvairiuose vandens telkiniuose yra apie 19–22 laipsnių šiluma. Baltijos jūroje prie Nidos ir Klaipėdos yra apie +20 laipsnių. Ežerų temperatūra yra tokia: Tauragno ežere +22 laipsniai, Totoriškių ežere (Trakuose) yra 21 laipsnis, Kauno mariose (Darsūniškyje) yra +22 laipsniai, Neryje (Vilniuje) +20 laipsnių, Nemune (Druskininkuose) +22 laipsniai, Šventojoje (Anykščiuose) +19 laipsnių, Kuršių mariose +20 laipsnių.