Lietinga vasara netrukdo poilsiui Lietuvoje: garsių mamų atostogų pavyzdžiai

Lietinga vasara netrukdo poilsiui Lietuvoje: garsių mamų atostogų pavyzdžiai

Verta pripažinti, kad lietuviška vasara šiemet nedžiugina karšta temperatūra. Nuolat drėgnas, lietingas ir vėjuotas oras neretai „numuša“ savaitgalio ar net atostogų laukimą. Tiesa, ne visi šioje situacijoje mato tik neigiamą pusę.

Būrys žinomų pramogų pasaulyje besisukančių mamų žino, ką daryti, jei orų prognozės nedžiugina, o noras laiką praleisti kartu su šeima – didžiulis.

Vasarai į gimtinę iš saulėtosios Graikijos grįžusi atlikėja Gabrielė Rutkauskienė-Vasha su šeima Lietuvoje nenuobodžiauja – prieš kelias dienas iškėlė pasakiško grožio krikštynas savo dukrelei Adrijai, o likusį laiką skiria poilsiui, mat jau visai netrukus ji kartu su vyru, krepšininku Ronaldu Rutkausku, vėl pakels sparnus į užsienį.

„Dar nežinome, ar grįšime į Graikiją. Kol kas neaišku, kokie bus mūsų keliai. Tiesa, greičiausiai neliksime Lietuvoje, nes šiai dienai gauname geresnius pasiūlymus užsienyje. Likusį laiką praleisime Vilniuje, nes vyrui reikia ruoštis naujam sezonui“, – tv3.lt pasakojo G. Rutkauskienė.

Paklausta apie šeimos laisvalaikio įpročius, jauna moteris tikina, kad „tėvų“ statusas įpareigojo rinktis ramesnes atostogas.

„Nesame iš tų, kurie vaikšto po muziejus, – nusijuokė ji ir tęsė, – Renkamės poilsį ir nesistengiame ieškoti papildomų pramogų. Patinka būti namuose, išeiti pasivaikščioti, jei yra galimybė trumpam pabūti be dukrelės – mėgstame su vyru nueiti į kiną. Kadangi mūsų darbas gana aktyvus, renkamės poilsines atostogas, o ne aktyvų laisvalaikį“.

Vashos ir Ronaldo Rutkausko dukrelės krikštynos (Vyginto Skaraičio nuotr.)

Sekančią dieną po krikštynų puotos Gabrielė su Ronaldu taip pat pasirinko ramybę – kelioms dienoms išvyko pailsėti į Birštoną, kur mėgavosi spa komplekso teikiamais privalumais: baseinai, pirtys, masažai, sveikatinimo procedūros, specialistų konsultacijos…

„Nuo to laiko, kai gimė mažylė, kartu su vyru mes visą laiką būdavome kartu. O dabar, po krikštynų, radome, kas galėtų prižiūrėti dukrelę ir skyrėme laiko vienas kitam. Tai buvo pirmas kartas po ilgo laiko. Nesinorėjo nieko daugiau. Nežinau ar dėl to kalta atpalaiduojanti aplinka, ar mes tiesiog buvome išsekę… Norėjosi jau to poilsio. Nors orai buvo neblogi – nelijo – vis tiek ilsėjomės uždaroje erdvėje“, – pripažino G. Rutkauskienė.

Gabrielė Grygolaitytė – Vasha ir Ronaldas Rutkauskas (nuotr. asm. archyvo)

Šventiškomis nuotaikomis šią vasarą taip pat gyvena ir Jasaičių šeima. Verslininkė Oksana Pikul-Jasaitienė ir krepšininkas Simas Jasaitis neseniai atšventė savo sūnaus Dominyko antrąjį gimtadienį. Širdžiai mielą sukaktį žinoma pora atšventė artimiausių žmonių būryje. Renkantis poilsį, jauna šeima taip pat labiau mėgsta privatumą.

„Na, kadangi gyvename gamtos apsupty, dažniausiai mūsų laisvalaikis praleidžiamas namuose. Turime ir vaikų žaidimo aikštelę, ir gražų mišką šalia, ir kepsninę, kuria dažnai naudojamės. Mėgaujamės grynu oru, o tam vykti toli nuo namų nėra tikslo“, – tv3.lt pasakojo moteris.

Kalbėdama apie atostogas gimtinėje, Oksana daugiausiai komplimentų skiria mūsų šalies pajūriui. Tiesa, čia taip pat Jasaičių šeima renkasi ramybę.

„Dar visai neseniai su šeima buvome išvykę atostogų į Graikiją, todėl artimiausiu metu neplanuojame vykti į užsienį. Norėtųsi į Lietuvos pajūrį nuvykti, jis – pats gražiausias, pats mylimiausias. Labiausiai prie širdies – Nida. Palangoje per daug žmonių. Atostogaujant su šeima norisi ramybės, gaivaus oro, gero paplūdimio“, – pripažino veikli moteris.

Oksanos Pikul ir Simo Jasaičio sūnaus krikštynos (nuotr. Fotodiena.lt)

Paklausta, kaip ji ir jos šeima laiką leidžia, kuomet už lango lyja, O. Pikul-Jasaitienė tikino randanti kuo pradžiuginti save ir savo artimuosius.

„Kai matome bjaurų orą už lango, mėgstame keliauti į svečius arba juos pasikviečiame patys į savo namus. Susiorganizuojame laisvalaikio praleidimo būdą taip, kad būtų patogu ir kartu su mažyliu“, – šypsojosi verslininkė.

Mažylį auginanti moteris pripažįsta, kad motinystė ganėtinai pakoreguoja laisvalaikio planus, todėl net ir atostogų metu ilsėtis jai ne visada pavyksta.

„Priklauso nuo laiko ir nuo nuotaikos. Mėgstame ir aktyvų laisvalaikį. Aš pati asmeniškai esu sportuojantis žmogus. Jei savaitė buvo labai įtempta, norisi ir pasyviai pasiilsėti. Tiesa, net ir tas pasyvus poilsis šeimai su mažu vaikeliu tampa aktyvus – ilsimės tik tada, kai sūnus miega“, – nusijuokė moteris.

Dominykas Jasaitis (nuotr. Pudra Photography)

Komfortą vertina ir vasaros pradžioje antrojo vaikelio susilaukusi Ineta Puzaraitė-Žvagulienė. Netrukus antrąjį gimtadienį švęsiančią dukrelę Barborą ir naujagimį sūnų Bernardą auginanti atlikėja su vyru, verslininku Ąžuolu Žvaguliu poilsiui dažniausiai renkasi savo arba tėvų namus.

„Didžiausią dalį laisvalaikio leidžiame kartu su šeima. Savaitgaliais važiuojame pas tėvus, pas senelius. Taip jau nutinka, kad dažniau renkamės laiką su šeima, o ne su draugais“, – pripažino ji.

Paklausta, ar tam įtakos turėjo šeimos pagausėjimas, I. Puzaraitė-Žvagulienė tikina, kad ji ir jos vyras visada mėgo ramybę.

„Mes visada tokie buvome. Mūsų pomėgiams mažai įtakos turėjo atsiradę vaikai. Mano vyrui atostogos išvis skirtos tik miegui ir valgymui. Aš tai dar noriu nueiti pasivaikščioti, o jam to visai nereikia. Kiek save prisimenu, visada pirmenybę teikiau šeimai. Gali būti, kad prie to prisidėjo ir mano anksti prasidėjusi muzikinė karjera. Aktyvią veiklą turėjau nuo pat vaikystės, todėl dabar norisi poilsio“, – sakė jauna moteris.

Ineta Puzaraitė su vyru Ąžuolu Žvaguliu (nuotr. Organizatorių)

Ne paslaptis, kad du mažylius auginančiai mamai poilsio minutė kasdienybėje virsta auksine akimirka – su tuo sutinka ir Ineta.

„Neslėpsiu, to poilsio mažiau, kai namuose atsirado dar vienas mažylis. Tačiau dar gana mažai laiko praėjo, kad galėčiau tai tiksliai įvertinti. Mano vaikas nėra tiek aktyvus ar reikalaujantis dėmesio, kad nieko nespėčiau. Viską mes spėjame. Dar tikrai reikia namuose pabūti, nes sūneliui dar vos mėnesis“, – aiškino mama.

Kalbėdama apie mėgstamiausias Lietuvos vietoves, Ineta taip pat išskyrė pajūrio miestus.

„Man patinka Nida arba Klaipėda. Va, šį savaitgalį važiuosime į Klaipėda su šeima, kadangi Ąžuolo seneliai ten gyvena ir jo tėtis ten labai mėgsta būti. Prieš Palangą nieko blogo neturiu, galima ten nuvažiuoti, pabūti, bet vakare su vaikais prasieiti triukšminga Basanavičiaus gatve – ne mums“, – nusijuokė dainininkė ir išdavė planuojamas atostogas su seserimi.

„Ateityje norime kartu su Irūnos šeima nuvažiuoti į užsienį kokiai savaitei, pagulėti prie jūros. Rinktumėmės tik ten kur šilta, slidinėti – ne mums“, – tv3.lt sakė I. Puzaraitė-Žvagulienė.