Anykščiai – miestas, turinti kuo pasidalinti

Anykščiai – miestas, turinti kuo pasidalinti

Anykščiai – tikras keliautojų traukos centras. Šis Utenos rajone esantis miestas – tai regiono kultūros lopšys, kuris džiugina ne tik puikiais gamtos peizažais, istoriniu paveldu ar aukščiausios Lietuvoje bažnyčios bokštais, bet ir įvairiomis pramogomis bei SPA malonumais.

Gamtos apdovanotame regione įsikūręs miestas patiks visiems gražių vaizdų kolekcionieriams. Šventosios upės atodangos, švarūs miškai, vietinio mineralinio vandens klodai lankytojus vilioja atvykti pailsėti ir atgauti sveikatą. Anykštėnai nuo seno puoselėja ir brangina kurorto tradiciją ir svečius kviečia atvykti ne tik atsipalaiduoti, bet ir „pasisveikatinti“.

Didžiulio susidomėjimo sulaukia neseniai duris atvėręs, pirmasis ir vienintelis Rytų Europoje Medžių lajų takas. „Džiaugiamės lankytojų aktyvumu ir dėmesiu, nes aplankyti šį objektą tikrai verta. Keliaujant medžių viršūnėmis vingiuojančiu taku, atsiveria įspūdingi gamtos vaizdai neleidžiantys abejoti, kad Anykščiai – žalioji Lietuvos viršūnė“ – sako Anykščių turizmo informacijos centro vyr. turizmo specialistė J. Žemaitaitienė.

Ieškantiems pramogų, Anykščiai taip pat turi ką pasiūlyti. Čia galima nusileisti nuo kalno ir sniegui sningant, ir saulei šviečiant, palenktyniauti kartingų trasoje, paklaidžioti labirintais, pajodinėti žirgais ar išbandyti vandens pramogas.

Anykščių turizmo informacijos centro specialistė J. Žemaitaitienė mėgstantiems unikalias kulinarines patirtis pataria keliauti į Niūronių kaimą.

„Arklio muziejaus aukštaitiškoje sodyboje galėsite patys išsikepti duonos arba paragauti Anykščių krašto valgių kavinės “Pasagėlė” edukacinėje programoje.”- teigia ji.

Tuo tarpu, iniciatyva „LT100: mano kelionė Lietuvai“ lankantis Anykščiuose rekomenduoja susipažinti su unikaliu Lietuvoje techninio paveldo objektu, žmonių meiliai vadinamu „siauruku“ ir pelnyti tašką šimtmečio žaidime. Šimtametės Anykščių geležinkelio stoties komplekse įsikūrusiame Siauruko muziejuje pamatysite ir patį traukinį ir garvežį. Originali atrakcija „siauruku“ nukeliauti iki gražuolio Rubikių ežero ar į žavų Troškūnų miestelį. Šiai pramogai derėtų registruotis iš anksto.

Ir tai tik vos keletas įdomybių iš didžiulės gausybės, kurias aplankyti Anykščiuose lankytojui prireiks net kelių dienų.

Nepamirškite akimirkomis pasidalinti www.100kelione.lt