25 faktai, kurie paskatins jūsų norą keliauti

25 faktai, kurie paskatins jūsų norą keliauti

Kelionės – vienas iš populiariausių žmonių laisvalaikio formų. Tačiau yra ir tokių, kuriems nėra tokio didelio poreikio kažkur keliauti ir atrasti kažką naujo, nejaučia nuotykių alkio, įstrigę savo kasdieninėje rutinoje jie jaučiasi pakankamai laimingi. Tačiau kelionės – tai ne tik naujos vietos ir pažintys su skirtingais žmonėmis. Galime rasti šimtus priežasčių, kodėl reikėtų pagaliau pakelti užpakalius nuo patogių sofų ir iškeliauti į kokią nors neįtikėtiną vietą. Taigi galite pradėti pakuotis daiktus, nes šie 25 faktai privers jus norėti keliauti.

 • Kiekvienais metais Graikijoje apsilanko beveik 20 milijonų turistų iš įvairiausių pasaulio šalių ir tai sudaro beveik dvigubai daugiau žmonių nei gyvena visoje šalyje. Graikijoje, rodos, sutelpa viskas: gamtos grožis, nuostabi jūra ir daugybė istorinių paminklų.
 • Jei keliaudami nenorite susidurti su niurzgomis pensininkais, tuomet rinkitės Ugandą. Šios šalies gyventojų amžiaus vidurkis siekia 15 metų ir tai yra jauniausią populiaciją turinti valstybė pasaulyje. Taip yra dėl didelio gimstamumo (viena moteris vidutiniškai susilaukia 6 vaikų) ir trumpos gyvenimo trukmės.
 • Jei ieškote itin saugios vietos savo atostogoms, Islandija būtų geriausias pasirinkimas. Pagal Pasaulio taikos indeksą ši Šiaurės Europos valstybė net keletą metų iš eilės tapo saugiausia šalimi pasaulyje. Be to šalis garsėja kvapą gniaužiančiais gamtovaizdžiais.
 • Tarp Izraelio ir Jordanijos esanti Negyvoji jūra garsi tuo, kad yra labai druskinga. Norintiems spėti išsimaudyti jos druskingame vandenyje reiktų paskubėti, mat nuo 1930-ųjų ši jūra sumažėjo per pusę ir šiuo metu susitraukia vienu metru per metus.
 • Priešingai populiariam įsitikinimui Didžioji kinų siena nėra matoma iš kosmoso. Tačiau tai yra pats ilgiausias žmogaus statinys, siekiantis beveik 6300 kilometrų ilgio. Kinai ją pastatė prieš daugiau nei 2700 metų, norėdami apsisaugoti nuo klajoklių tautų.

  @Shutterstock

 • Folklando salos daugumai žinomos dėl ten gyvenančių avių. Šalyje yra vos 3 tūkst. žmonių, o avių čia – daugiau nei 700 tūkstančių.
 • Norvegija žinoma kaip šalis, kurioje galima pamatyti šiaurės pašvaistę. Tačiau ši šalis gali pasiūlyti kur kas daugiau. Vasaros mėnesiais čia galima pamatyti vidurnakčio saulę – unikalų gamtos fenomeną, kuomet saulė yra matoma visą naktį.
 • Kada nors norėjote pamatyti didžiausią pasaulyje gėlę? Žmonių paprastai vadinama lavongėle rafflesia arnoldii paplitusi Borneo ir Sumatros salose. Jos skersmuo gali siekti daugiau kaip metrą, o svoris – net ir 11 kilogramų. Lavongėle ji vadinama ne veltui, mat žydėdama gėlė skleidžia supuvusios mėsos kvapą.
 • Jei norite aplankyti tokią šalį, kurią galėtumėte pereiti per mažiau nei valandą, tuomet rinkitės Monaką. Ši šalis užima vos 2 k.
 • Lingvistikos gerbėjai būtinai turėtų apsilankyti Papua Naujojoje Gvinėjoje. Čia gyvena apie 7 milijonai žmonių, kurie kalba daugiau nei 850 skirtingų kalbų. Tai sudaro apie 13 % visų pasaulio kalbų.

  @Shutterstock

 • Suomija paprastai yra vadinama tūkstančio ežerų šalimi. Šioje Šiaurės Europos valstybėje yra beveik 200 tūkst. ežerų. Žinoma, tai niekis palyginus su Kanada, kur yra apie 3 milijonai ežerų. Tai yra daugiau nei pusė viso pasaulio ežerų.
 • Jei jums nepatinka minios žmonių, tuomet aplenkite Hartsfieldo – Jacksono tarptautinį oro uostą Atlantoje. Kiekvienais metais čia aptarnaujama beveik milijonas skrydžių ir 100 milijonų keleivių.
 • Įrodyta, kad keliauti gali būti išties naudinga jūsų organizmui. Taip galite sumažinti jus kamuojantį stresą, riziką susirgti širdies ligomis, kelionės gydo depresiją, tampate laimingesni ir protingesni, išmokstate lengviau priimti sprendimus.
 • Dauguma žmonių planuoja keliauti tuomet, kai išeis į pensiją. Tačiau jau būdami pensijoje dėl prastos sveikatos, sumažėjusio entuziazmo ar kitų priežasčių jie savo svajonių atsisako ir tik nedaugelis pasiryžta iškelti koją iš namų. Taigi neatidėliokite savo svajonių, pamatykite pasaulį jau šiandien.
 • Kelionės nebūtinai turi būti brangios. Yra vietų, kur už nakvynę sumokėsite vos kelis eurus.

  @Shutterstock

 • Jei nenorite leisti pinigų viešbučiams, net ir patiems pigiausiems, tuomet puiki išeitis yra tokie projektai kaip „Couchsurfing“. Galite susirasti nemokamą nakvynę pas išties šaunius žmones, kurie ne tik apgyvendins savo namuose, bet ir pabus pačiais geriausiais gidais.
 • Indijos vandenyne esančios Maldyvų salos – žemiausiai jūros lygio esanti šalis visame pasaulyje. Vidutiniškai virš jūros lygio Maldyvai yra pakilę vos 1,5 metro. Taigi netrukus šios salos gali atsidurti po vandeniu. Pasistenkite čia apsilankyti, kol jos dar egzistuoja.
 • Jei gyvenate tokiose vietose, kur oras yra itin užterštas, jums būtinai reikėtų apsilankyti Rusijoje. Kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų, čia pagaminama daugiausia viso Žemės deguonies. Sibiras užima net 77 % visos šalies teritorijos ir sudaro net 25 % visų pasaulio miškų.
 • Jei norite pabėgti nuo žmonių, tuomet keliaukite į Mongoliją. Čia viename kvadratiniame kilometre vidutiniškai gyvena mažiau nei du žmonės. Tai rečiausiai apgyvendinta šalis visame pasaulyje.
 • Mėgstantys miesto transportą ir traukinius tiesiog negali neapsilankyti Londone. Čia yra 270 metro stočių, seniausia pasaulyje požeminė transporto sistema.

  @Shutterstcok

 • Nebijokite skraidyti. Nepaisant kelių didelių lėktuvų katastrofų pastaruoju metu, skrydžiai lėktuvu yra saugiausias keliavimo būdas. Paskaičiuota, kad mirti komercinio skrydžio metu tikimybė yra viena iš 45 milijonų. Tai reiškia, kad teoriškai jūs galite skraidyti kiekvieną dieną 123 tūkst. metų iš eilės ir vis dar būti gyvas.
 • Jei mėgstate greitį, būtinai apsilankykite Vokietijoje. Žinoma, kad daugiau nei pusėje Vokietijos greitkelių nėra greičio ribojimo. Normalu, kad važiuojančius ir 200 km per valandą greičiu jus aplenks. Tačiau vietiniai gyventojai paprastai vairuoja atsakingai, tad keliuose yra pakankamai saugu.
 • Keliaudami žmonės keičia istoriją. Daugybė žinomų menininkų, dailininkų, rašytojų, poetų ieškojo įkvėpimo būtent keliaudami. Netgi žymiosios Darvino mokslinės teorijos buvo įkvėptos kelionių, ypač į Galapagus.
 • Keliaujant nebūtinai reikia aplankyti visas turistų garbinamas vietas. Žinoma, Eifelio bokštas yra kažkas nuostabaus, bet ar žinojote, kad po Paryžiaus gatvėmis yra tai, kas laikoma didžiausiu kapu pasaulyje? Paryžiaus katakombose yra palaidota daugiau 6 milijonai žmonių.
 • Vis tik jei kils noras aplankyti populiariausias vietas, nepamirškite užsukti į Las Vegasą. Kiekvienais metais čia apsilanko apie 40 milijonų žmonių. Ši vieta žinoma dėl daugybės viešbučių ir kazino.